Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Był Kiedyś Jarocin

24 listopada 2018 @ 17:00 - 23:30 CET

Był Kiedyś Jarocin

Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa, Gaga, Closterkeller, Zielone Żabki.

Wrocław – 24.11.2018 – Klub A2 ul. Góralska 5
Otwarcie Bram 16:00 Start 17:00
Bilety przedsprzedaż 80zł w dniu koncertu 100zł

 

OPIS:

„Był kiedyś Jarocin”

Muzyczne ikony lat 80. i 90. na jednej, klubowej scenie. Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa, Ga-Ga, Closterkeller i Zielone Żabki – to za sprawą ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i emocje towarzyszące kolejnym edycjom jarocińskiego festiwalu.

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich piosenki śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy przypomnieć, że w latach 80. i na początku kolejnej dekady nie było Internetu, YouTube’a i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów rozprzestrzeniała się za sprawą przegrywanych kaset i piosenek śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, w których prezentowano jedynie 20 minut teledysków w tygodniu, a muzyczne nowości rozpowszechniał nieśmiertelny Marek Niedźwiecki w radiowej Trójce oraz „Rozgłośnia Harcerska”. Tyle historii, czas na wielki powrót do przeszłości! Giganci jarocińskiej sceny ponownie staną wspólnie na deskach wrocławskiego klubu A2 i przypomną Wam tamte szalone lata.

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych, powstał w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego i Jacka Sylwina i z czasem stał się największym wydarzeniem rockowym w całym bloku wschodnim. Formuła imprezy była prosta: połączenie koncertów ówczesnych gwiazd z konkursowymi przesłuchaniami dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów, a Jarocin na zawsze stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu, enklawą wolnej myśli i zaangażowanej muzyki.

Rok 1984 powszechnie uznaje się za najlepszy w całej historii festiwalu. W archiwalnym folderze festiwalowym Walter Chełstowski napisał „[..] wystąpi kilka bardzo interesujących zespołów. Reprezentują najwyższy poziom zgłoszeń od pięciu lat.” Rywalizacja była niezwykle wyrównana, więc zamiast jednego, wyłoniono ostatecznie aż ośmiu laureatów. Wśród nich byli Kat i Moskwa.

🎫🎫 BILETY ELEKTRONICZNE:

Bilety z systemu Ticketmaster w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Bilety z systemu eBilet w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Bilety z systemu Going Kup bilet
🎫🎫 Bilety:
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/jarocin-festiwal/
https://www.ticketmaster.pl/event/6589
https://goingapp.pl/evt/1628384/byl-kiedys-jarocin

★ Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/537917919935991/
★ WWW – http://www.galicja.net/jarocin/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • PDF

Szczegóły

Data:
24 listopada 2018
Czas:
17:00 - 23:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,