Janek Traczyk wydał debiutancką płytę. Album „Nadal jestem” już w sprzedaży

Janek Traczyk wydał debiutancką płytę. Album „Nadal jestem” już w sprzedaży

Po kilku latach przygotowań i kompletowania materiału, do słuchaczy trafił właśnie debiutancki materiał Janka Traczyka znanego do tej pory z występów na scenie Teatru Roma czy Studio Buffo oraz muzycznych programów rozrywkowych. Płyta utrzymana jest w stylistyce nastrojowego, nowoczesnego pop-u. Płyta składa się z dziesięciu autorskich kompozycji, opowiadających o różnych odcieniach miłości, męskiej wrażliwości i emocjach. Wydawcą „Nadal jestem” jest wytwórnia MTJ, a producentem wykonawczym Marek Dziedzic.

Debiutancka płyta Janka Traczyka to znak wielkich zmian w życiu zawodowym i prywatnym artysty. Traczyk do tej pory zajęty występami w głównych rolach musicali poświęcił ostatnie miesiące na przygotowanie tworzonego prze kilka lat materiału. Artysta debiutuje płytą niezwykle nastrojową. Janek i producent wydawnictwa Marek Dziedzic stworzyli razem płytę kompletną, na której głęboki, kojący głos Traczyka jest idealnie zbalansowany z dźwiękami pianina,

Płyta „Nadal jestem” jest zbiorem historii zgromadzonych na przestrzeni lat. Patrząc z dzisiejszej perspektywy pracowałem nad nią naprawdę bardzo długo. Materiał miał wychodzić na wiosnę, ale tuż przed pandemią zmieniłem plany. Połączyłem wtedy siły z Markiem Dziedzicem, z którym świetnie się rozumiemy i którego bardzo szanuję. Cieszę się, że wziąłem sobie od losu te kilka dodatkowych miesięcy. Dzięki temu mogliśmy dopracować płytę i jestem z niej naprawdę zadowolony. Traktuję premierę bardzo osobiście. To dla mnie nowe otwarcie. Mam nadzieję, że słuchanie „Nadal jestem” sprawi wiele radości moim dotychczasowym i nowym słuchaczom – opowiada o swojej debiutanckiej płycie Traczyk.

Słuchaj płyty Janka Traczyka:
CD: https://www.mtj.pl/sklep/nadal-jestem/
serwisy cyfrowe: https://backl.ink/143374841

Do tej pory w ramach promocji płyty zrealizowane zostały trzy klipy: do tytułowego „Nadal jestem”, „Bezpieczny ląd” i „Na miłość przyjdzie czas”. Zapowiadane są kolejne. Janek po serii kameralnych koncertów domowych online w trakcie pandemii szykuje się również na trasę koncertową po zakończeniu obostrzeń. Bardzo już chciałbym spotkać się z moją publicznością. Pokazuję na tej płycie jaki jestem i nie mogę doczekać się występów na żywo z tym tak bardzo osobistym materiałem. Występy ze swoimi utworami to zupełnie inny wymiar niż widowiska musicalowe. Czekam na to bardzo – mówi Traczyk.

Płyta „Nadal jestem” składa się z dziesięciu autorskich kompozycji Janka Traczyka. Od dziś jest dostępna w sprzedaży w stacjonarnych sklepach muzycznych oraz online i na stronie internetowego sklepu wytwórni MTJ.

Janek Traczyk to urodzony w 1985 roku w Warszawie, wokalista i kompozytor. Ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Piosenki oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji. Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011–2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, gdzie wcielał się m.in. w rolę Jana, głównego bohatera musicalu „Metro”. Od 2016 roku do 2019 roku występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire – jedna z głównych postaci musicalu „Notre Dame de Paris”. W Warszawskim Teatrze Roma wcielał się w główne role w musicalach „Piloci” oraz „Aida”. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich (Piosenki), m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

Oglądaj teledyski:
Na miłość przyjdzie czas: https://www.youtube.com/watch?v=L3mc8HiMk0U
Nadal jestem: https://www.youtube.com/watch?v=O_7wIylhlcs
Bezpieczny ląd: https://www.youtube.com/watch?v=gYodgbkOD9o

Obserwuj Janka w mediach społecznościowych:
FB: https://www.facebook.com/janektraczyk
IG: https://www.instagram.com/janek_traczyk/

Subskrybuj kanał Janka:
https://www.youtube.com/channel/UCO2dOafy2FYiXAxjpjmj49A

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • PDF