JIMEK+ to festiwal, którego formuła opiera się na zestawianiu różnych gatunków muzycznych, łączeniu dźwięków i klimatów, przynosząc zaskakujące efekty dla odbiorców i samych muzyków. Kierunek wyznacza heandliner festiwalu Radzimir Dębski, a cały line-up przedstawia się naprawdę imponująco!

Pierwszy dzień festiwalu to mieszanka muzyki afrykańskiej, polskiego hip-hopu, bluesa i karaibskiej folkowej kaladji, połączenie jazzowego brzmienia i wielokulturowości.

Dzień drugi będzie latino-funkowy, elektropopowy i jazzowy, a na zakończenie mocny amerykański rap.

  Jimek (Radzimir Dębski) to jedna z najbardziej intrygujących postaci muzyki młodego pokolenia. Kompozytor, aranżer, instrumentalista. Ma w swoim dorobku spektakularne symfoniczne opracowania muzyki hip-hopowej, a z drugiej strony wiele utworów symfonicznych w tym entuzjastycznie oceniony tren skomponowany specjalnie na uroczystości związaną z 75. rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim.

✅ Jest laureatem nagrody Orła przyznawanej przez Polską Akademię Filmową najwybitniejszym twórcom muzyki filmowej za muzykę do filmu ,,Sztuka Kochania”. W tym roku otrzymał również prestiżową, bo sygnowaną nazwiskiem Krzysztofa Komedy nagrodę za muzykę do filmu ,,Atak paniki”.

✅ Idea festiwalu zrodziła się jako kontynuacja pomysłu koncertów z plusem autorstwa Krzysztofa Materny, które w ramach Gdańskiego festiwalu Solidarity of Arts zaskarbiły sobie rzeszę fanów. Powstało 10 wyjątkowych koncertów. Ostatni z serii plus, JIMEK+ w 2016 roku zgromadził kilkunastotysięczną publiczność. Artysta zachwycił słuchaczy i sam również zobaczył ogromny potencjał w tego typu widowisku.

✅ Muzyczny wymiar tamtego wydarzenia i wspaniały oddźwięk wśród uczestników sprawiły, że pomysł już w rozbudowanej formule festiwalowej został przeniesiony na zaproszenie miasta Gliwice do nowo powstałej Areny. Festiwal odbędzie się w Arenie Gliwice, nowoczesnym i atrakcyjnym obiekcie na śląsku. Ma szanse stać się unikatowym przystankiem na polskiej koncertowej mapie.

Zapraszamy Was na dwa dni wielkich muzycznych emocji pod hasłem JIMEK+.

Line-up festiwalu:

5.10 / PIĄTEK:

JIMEK SYMPHONIXX

The Kuti Mangoes

Kaliber 44

Bokante

6.10 / SOBOTA:

JIMEK SYMPHONIXX

Rumba de Bodas

Krzysztof Zalewski

Alune Wade

The Dumplings

Pharoahe Monch

 

🎟 🎟  Bilety i karnety na Festiwal JIMEK+ można już kupić online na: https://www.eventim.pl/jimek

5.10 od 119 zł

6.10 od 119 zł

karnety od 199 zł

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • PDF