Krzysztof Zalewski to bez wątpienia jeden z najlepszych artystów obecnego pokolenia. Jest jednym z najlepszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej.

Z występu na występ pokazuje, że jest całkowicie oddany muzyce oraz że jest w stanie zaśpiewać dosłownie wszystko i to w fenomenalny sposób. Dlatego też w tym roku po raz kolejny możemy podziwiać jego występy podczas trasy Męskiego Grania. Również w tym roku mimo ulewy i wczesnej godziny, podczas Open’er Festival, na jego występie pojawiły się tłumy.
Dla większości kojarzony jest z programem Idol, jak i z Szansą na Sukces, gdzie genialnie wykonał utwór „Nie pytaj o Polskę”Ciechowskiego. Przez wiele lat był związany z zespołami Muchy i Hey, gdzie grał na klawiszach i śpiewał chórki u Katarzyny Nosowskiej.

Jego koncerty są nieprzewidywalne i pełne niesamowitej energii, dlatego też bilety na nie rozchodzą się jak świeże bułeczki. Krzysztof Zalewski jest świetnym wokalistą o nie bywałej skali głosu, a do tego jest multiinstrumentalistą i niejednokrotnie podczas jego koncertów, można być świadkiem, jak zmienia instrumenty. Raz gra na gitarze, raz na perkusji, a za chwilę na klawiszach. Jego płyta wydana w 2016r. nie bez  powodu zatytułowana jest  „Złoto”, bo czego się on nie dotknie, to od razu zamienia w złoto.

Tak właśnie było np. w przypadku projektu nowOsiecka. 27 listopada ubiegłego roku, w katowickiej sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, odbył się niecodzienny koncert nowOsiecka. Głównym celem organizatorów było przybliżenie młodzieży utworów Agnieszki Osieckiej. Premiera płyty z utworami z tego koncertu miała miejsce 19 maja br. Zalewski wykonuje na niej utwór „Chwalmy Pana” do muzyki Zygmunta Koniecznego. Połączenie w charakterystyczny dla siebie sposób poezji Osieckiej ze swoją własną aranżacją to (nic innego jak) MISTRZOSTWO. Drugim przykładem na to, że jest artystą, który nie boi dotknąć klasyki, jest projekt Niemen, który będzie można usłyszeć podczas tegorocznego Festiwalu Jarocin. MOTYW:NIEMEN Trzeci dzień festiwalu zostanie poświęcony twórczości Czesława Niemena, w 30 rocznicę występu Artysty w Jarocinie i 50 lat po wydaniu legendarnego albumu „Dziwny Jest Ten Świat”. Wśród wydarzeń okolicznościowych zaplanowany jest specjalny koncert z nowymi aranżacjami utworów Artysty, spektakle teatralne, wystawy i słuchowiska. Próba generalna tego projektu odbyła się we wtorek 11 lipca w warszawskim Grizzli Gin Bar. Bilety na to wydarzenie rozeszły się w przeciągu kilku godzin. Niespełna dwie godziny próby z utworami Niemena w nowych aranżacjach, z powiewem świeżości jednak nie odbiegające od oryginału, były prawdziwą gratką zarówno dla fanów Krzysztofa jak i Niemena.

Nadchodzące koncerty

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • PDF