Low Island z nowym, sentymentalnym singlem “In Your Arms” zwiastującym album

Low Island z nowym, sentymentalnym singlem “In Your Arms” zwiastującym album

Po triumfalnym powrocie Low Island z utworem “Don’t Let The Light In”, który podbił serca słuchaczy nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii, ale trafił też do fanów piłki nożnej za sprawą gry FIFA 2021, zespół dzieli się kolejnym singlem zapowiadającym ich debiutancki album.

“In Your Arms” to utwór przywodzący na myśl wirujące struktury znane z płyty “A Moon Shaped Pool” Radiohead, które łączą się z syntezatorami modularnymi zawartymi na “Suddenly” Caribou. Oksfordzki kwartet umiejętnie przeplata te elementy, by następnie spoić je jedwabistym głosem wokalisty, Carlosa Posady. W muzyce Low Island od zawsze wiodącym tematem jest smutek utraconych lat młodości, który czuć także i tym razem. “In Your Arms” z oszałamiającą muzyczną klarownością opłakuje ludzi pozostawiających za sobą przeszłość i nie spoglądających wstecz oraz zmieniające się czasy. W tak powstałym chaosie i odczuwanej stracie można jednak znaleźć promyk nadziei.

“Ten utwór jest listem miłosnym do mojej sypialni z dzieciństwa. “In Your Arms” pokazuje jak ważne dla nas przedmioty lub przestrzenie mogą zaplątać się w naszą przeszłość i teraźniejszość, a wspomnienia i emocje, które wywołują, są w stanie nas zarówno pocieszyć, jak i przytłoczyć. Uważam, że jest to szczególnie prawdziwe w przypadku miejsc, które kojarzymy z dzieciństwem – często zawierających wiele sprzecznych uczuć, które komplikują nasze relacje z nimi” – mówi o nowym singlu Carlos Posada.

Reżyserem fascynującego i po raz kolejny animowanego wideo jest pochodzący z Bristolu artysta Patrick Atkins. ”To połączenie komfortu i przygnębienia poprzez nostalgię było głównym tematem rozmów z ilustratorem Patrickiem Atkinsem, który stworzył wideo do tej piosenki. Rozmawialiśmy o artystach takich jak Rachel Whiteread i Robert Kipniss, bawiących się przedmiotami codziennego użytku i wyrażających je w sposób abstrakcyjny, tak by nabrały nowych znaczeń ” – dodaje Posada. Efekt jest zachwycający, a sentymentalne wideo w zupełności oddaje muzyczną wrażliwość grupy.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/04o7N8HDVas” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Jeśli poszukujecie muzyki, która poruszy was do głębi, jednocześnie wprawi w ruch wasze ciało oraz przyniesie ukojenie po ciężkim dniu, dobrze trafiliście! Brytyjski zespół Low Island jest tym czego potrzebujecie.

Grupa została założona w 2016 roku w Oksfordzie i tworzy ją czwórka przyjaciół z dzieciństwa: wokalista i multiinstrumentalista Carlos Posada, producent Jamie Jay, basista Jacob Lively i perkusista jazzowy Felix Higginbottom. Zespół na swoim koncie ma wydane już 4 minialbumy, wraz z którymi ich brzmienie ewoluowało od przytłumionego falsetu z pierwszej EP-ki “Just About Somewhere” do bardziej wyrazistego elektronicznego popu z ostatniego wydania “Shut Out The Sun”.

Low Island posiada wyjątkowy dar łączenia podnoszącej na duchu elektroniki z intymnymi balladami, które trzymają słuchacza w napięciu. Ich teksty odnoszą się do odczuwanej przez wiele osób samotności, męskiej kruchości i miłości. Zespół w swojej muzyce splata inspiracje jazzem, indie, muzyką klasyczną i taneczną, a efektem tego połączenia jest melancholijna, ale optymistyczna ścieżka dźwiękowa.

Oprócz pisania nowego materiału na swój debiutancki album, grupa czas lockdownu spędziła na pogłębianiu swojej wiedzy na temat przemysłu muzycznego oraz tego jak przetrwać w świecie post-Covidu. Z tego narodziła się ich własna wytwórnia, Emotional Interference, której celem jest danie zespołowi swobody w tworzeniu muzyki, podejmowania ryzyka i bycia w pełni niezależnym.

 

FOLLOW LOW ISLAND
Facebook.com/LowIslandMusic
Twitter – @LowIslandMusic
Instagram – @LowIslandMusic
Low Island on Spotify
LowIslandmusic.com

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • PDF