Natalia Zastępa i Sonbird we wspólnym utworze Mantry

Natalia Zastępa i Sonbird prezentują wspólny utwór Mantry . Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu Natalii Zastępy, który ukaże się wiosną 2021 roku.

Natalia Zastępa polska piosenkarka i autorka tekstów, finalistka pierwszej edycji programu The Voice Kids oraz finalistka dziewiątej edycji programu The Voice of Poland.

W 2018 roku nagrała singel „Za późno”, który dostał się na 30. pozycję listy przebojów AirPlay – Top. W 2019 nagrała dwa utwory, notowane w wielu polskich listach przebojów, kolejno „Nie żałuję” oraz „Kłopoty”. W połowie 2020 roku nagrała kolejne 2 utwory muzyczne: „Rudy” oraz „Niech się stanie”.

2 września 2020 roku został wydany teledysk do utworu Natalii Zastępy oraz Marcina Sójki pt. „Ślady. Jak Zostać Gwiazdą”, który promuje polską komedię Jak zostać gwiazdą 7 października 2020 wydała utwór „Lava Lamp”.

SONBIRD to czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka z nieczęsto spotykanym zaangażowaniem.

Mają na swoim koncie nominację do nagrody muzycznej Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Rock za płytę „Głodny”. Marcin Cichoński (Gazeta Dziennik) określił Sonbird jako Debiut Roku 2019; magazyn Teraz Rock ogłosił zespół jako Nadzieja 2020 roku, a czytelnicy portalu Polska Płyta / Polska Muzyka wybrali wydawnictwo „Głodny” jako Album Roku 2019.

Dotychczasowy dorobek Sonbird sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych festiwalach. Z sukcesem również wyprzedają koncerty klubowe.

Debiutancki album Sonbird „Głodny” ukazał się 22 lutego 2019 roku nakładem Jazzboy Records. Jest to muzyczny zapis dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem, tworzących album, do którego chce się wracać. Nad całością czuwał Łukasz Olejarczyk, który jest producentem płyty. Autorem okładki oraz całej oprawy graficznej jest Macio Moretti (współtwórca Mitch & Mitch). Okładka została doceniona jeszcze przed oficjalną premierą płyty. Projekt znalazł się wśród najlepszych okładek w Konkursie 30/30.

Utwór „Mantry” opowiada o szybkim tempie naszego życia, które sami sobie narzucamy. Przez to łatwo gubimy gdzieś swoją indywidualność, próbując dogonić innych i narzucone wzorce. To wszystko sprawia, że czujemy się przytłoczeni i zwyczajnie zmęczeni. Warto zwolnić i „skończyć bieg na bieżni”, który ostatecznie prowadzi donikąd.

Tańczymy, chociaż wcale nie mamy ochoty, bo gdyby nikt nie patrzył, najchętniej byśmy stali. Biegniemy, chociaż tak naprawdę wcale nie odczuwamy żadnej radości z ruchu. Po cichu marzymy, by móc się wylogować, nie śledzić wszystkiego 24h/dobę.

Współczesnymi mantrami mogą stać się wiadomości, trendy, memy, challenge, pasty, wirale. Czy musimy je wszystkie obserwować? Czy nie możemy wyłączyć się z tego strumienia przekazu i kroczyć indywidualną ścieżką?

W singlu „Mantry” Natalia Zastępa łączy siły z zespołem Sonbird. Utwór jest lekki i dający mnóstwo przestrzeni nie tylko w warstwie tekstowej, ale i muzycznej. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Piotra Smoleńskiego. W klipie, oprócz zespołu Sonbird i Natalii Zastępy, możemy podziwiać również gościa specjalnego – uroczego golden retrievera o imieniu Baffet.

 

Odwiedź Natalię na FB i posłuchaj na YT
FP: https://www.facebook.com/n.zastepa
YT: https://www.youtube.com/channel/UCzPsKYyB4rUSO0ikFbdrJHQ

Odwiedź Sonbird na FB i posłuchaj na YT
FP: https://www.facebook.com/WeAreSONBIRD
YT: https://www.youtube.com/channel/UCdXVg5CTvvJ4QDl6Zm3-HnA

 

Zobacz galerię z koncertu Sonbird : http://hallokultura.pl/fotorelacje-2020/nggallery/fotorelacje-2020/sonbird-lato-na-pradze

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • PDF