olsztyn green festival 05

Olsztyn Green Festival 2017

olsztyn green festival 01

4. edycja Olsztyn Green Festival odbędzie się w weekend 12-13 sierpnia 2017 roku nad jeziorem Ukiel, na terenie plaży miejskiej w Olsztynie (Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”, ul. Kapitańska, d. ul. Jeziorna).
Oprócz koncertów na uczestników festiwalu czeka mnóstwo wydarzeń towarzyszących, propagujących ekologię i zdrowy tryb życia.

BILETY: 

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,600.html

Karnet dwudniowy 12-13.08 (sobota, niedziela) – 79zł

Bilet jednodniowy – 49zł

Dzieci do lat 12 i dorośli powyżej 65. roku życia na festiwal wchodzą za darmo.

Organizator: Agora SA. Współorganizator: Urząd Miasta Olsztyn

Podczas festiwalu wystąpią między innymi:

Hey – to prawie ćwierć wieku nagrywania, koncertów, mnóstwo nagród i jedenaście płyt, bez których nie sposób wyobrazić sobie współczesnej polskiej muzyki. – Najnowsza, „Błysk”, jak zawsze inna od poprzednich, ale równie w swojej intymności i szczerości uniwersalna – pisał ostatnim o albumie Hey Łukasz Kamiński. – Ponadpokoleniowa, tak w tekstach, jak i w muzyce. W tym roku Hey został nominowany do Fryderyków w trzech kategoriach: utwór roku (dla „Prędko, prędzej”), album roku – rock i teledysk roku (dla „Błysku”).

Ten Typ Mes – raper i producent muzyczny zagra zapewne materiał ze swojej najnowszej płyty pt. „Ała”, na której dzieli się swoimi refleksjami z publicystycznym zacięciem, ale z dość osobistej perspektywy. Na scenie swobodnie miesza rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Wraz z zespołem tworzy na scenie kolektyw, którego moc (perkusja i klawisze) kontruje melodią (żeńskie chórki). „Ała” zdobyła nominację do Fryderyków w kategorii album roku – hip hop

Łąki Łan – pełna szaleństwa funkowa petarda, która wybucha w każdym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to mały klub czy wielka plenerowa impreza.Łąki Łan, świeżo po premierze czwartej płyty „Syntonia”, to koncertowi wyjadacze, których koniecznie trzeba zobaczyć w akcji. Płyta została nominowana do Fryderyków w kategorii album roku – alternatywa

Fisz Emade Tworzywo – prekursorzy miękkiego brzmienia w polskim hip-hopie. Stale eksperymentują starając się jednak, by ich wynalazki łączyła wysoka jakość. Za ostatnią płytę „Drony” zostali nominowani do Fryderyków w kategorii album roku – alternatywa.

Mary Komasa – bez wątpienia można nazwać królową polskiego dream popu. Jej utwory to mieszanka przebojowości i hipnotyzującej atmosfery. Artystka nie tylko komponuje, pisze i śpiewa, ale też gra na klawesynie i organach. Debiutancki album z 2015 roku przyniósł artystce nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Xxanaxx – czyli duet Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski. To jedna z czołowych grup na polskiej scenie alternatywnego elektronicznego popu. To właśnie polskojęzyczny repertuar jest największym zaskoczeniem, jakie przynosi album „FRWD” Xxanaxxu, nominowany do Fryderyków w kategorii album roku – elektronika.

Bownik – warszawskie trio, określający swoją muzykę jako „vegan disco”. To odkrycie szeroko pojętej sceny alternatywnej. Trudno jednak precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują. W 2016 roku wydali album „Bownik”.

Swiernalis – muzyk latem ubiegłego roku zdobył nagrodę na festiwalu FAMA za „nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną”. We wrześniu zaś ukazał się jego debiutancki album pt. „Drauma”. Płyta zawiera dziesięć klimatycznych kompozycji. Trafiły tam m.in. „Dzikie palmy”, muzyczna opowieść o toksycznej fascynacji dwojga ludzi.

Natalia Przybysz– Na muzycznej scenie wokalistka jest już od kilkunastu lat. Najpierw zdobyła sławę w składzie grupy Sistars (z siostrą Pauliną), ale od 2006 r. z powodzeniem radzi sobie samodzielnie. Publiczność najbardziej doceniła jej album pt. „Prąd” z 2014 r., który uzyskał status złotej płyty. Natalia Przybysz wykona podczas Olsztyn Green Festival materiał ze swojej najnowszej płyty pt. „Światło nocne”.

Paulina Przybysz– także premierowy materiał zaprezentuje Paulina Przybysz, która w ubiegłym roku podczas Olsztyn Green Festival zachwyciła publiczność grając z formacją Rita Pax. Krytycy muzyczni podkreślali, że tworzy muzykę bez kompromisów, obok tego, co dzieje się obecnie w Polsce.

The Dumplings tworzą Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty). Ich muzyka to nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Intensywność emocjonalna przełożona na teksty opisujące mikrokosmos relacji międzyludzkich z perspektywy młodych ludzi. Taneczny smutek i chwytliwe melodie.

Bovska to zdecydowanie jedno z największych muzycznych objawień ostatnich lat. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” wyprzedał sie w dwa dni, a jej utwory jeszcze przed premiera albumu biły rekordy popularnosci w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 6 milionow razy.

Paula i Karol to urodzona w Kanadzie Paula Bialska i Karol Strzemieczny wspólnie muzykować zaczęli w 2009 roku. Duet powstał z czystej potrzeby podzielenia się własną twórczością. Paula i Karol początkowo grali wyłącznie akustycznie, nie korzystając nawet z nagłośnienia. W Olsztynie będą promować swoją nową płytę „Our Town”

BeMy porusza się na granicy przebojowego popu i indie rocka. Ich singiel „Oxygen” okazał się radiowym hitem, notowanym na wielu listach przebojów. W 2013 roku BeMy wzięli udział w polskiej edycji talent show Must be the Music, w którym zajęli drugie miejsce, co otworzyło im drogę do kariery w rodzinnym kraju.

L.U.C. i Rebel Babel Ensemble- L.U.C. to artysta obecny na polskiej scenie od 2006 roku, a na Olsztyn Green Festival wystąpi ze swoim nowym projektem Rebel Babel. Jego twórczość charakteryzuje się przede wszystkim brawurową zabawą słowem, która objawia się już w tytułach płyt (debiutancki „Haelucenogenoklektyzm. Przypowieść o zagubieniu w czasoprzestrzeni” czy „Kosmostumostów”).

Monika Borzym – na najnowszym krążku „Back to the Garden” Monika Borzym składa hołd jednej ze swoich idolek – Joni Mitchel. Od kilku lat artystka współpracuje z Tym Typem Mesem, na którego albumach regularnie pojawia się jako gość.

Ballady i Romanse- Siostry Barbara i Zuzanna Wrońskie założyły swój wspólny zespół nieco przypadkiem. Wszystko zaczęło się w 2005 roku, kiedy razem nagrały muzyczną interpretację wiersza „Ballady i Romanse” Władysława Broniewskiego na potrzeby składanki poświęconej poecie. Utwór dał później swoją nazwę projektowi Ballady i Romanse, który siostry Wrońskie tworzą do dziś.

Daria Zawiałow– wokalistka i songwriterka od dzieciństwa brała udział w przeróżnego rodzaju konkursach i talent show, które doprowadziły ją do triumfu na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2016 roku, gdzie wygrała konkurs Debiuty swoim utworem „Malinowy chruśniak”.

Julia Pietrucha to artystka wielu talentów. Julia Pietrucha i jej brawurowa płyta „Parsley” to zdecydowany hit. „On My Own” zyskał już ponad milion odsłon na serwisie YouTube.Jej kariera rozpoczęła się od zwycięstwa konkursu Miss Polski nastolatek w 2002 roku, stamtąd trafiła na plan serialu „Na Wspólnej”, który przyniósł jej sporą rozpoznawalność. W tym samym roku jej wiersz „Blokowisko” wyróżniono w konkursie podczas Światowego Dnia Poezji.Kolejne lata przyniosły Julii sukcesy przede wszystkim aktorskie (m.in. nagrodę na Festiwalu w Gdyni za „Jutro idziemy do kina”). Swoje zdolności muzyczne artystka pokazała ponad dekadę później: najpierw w programie rozrywkowym „Twoja twarz brzmi znajomo” (2014), a wreszcie na swojej debiutanckiej, autorskiej płycie „Parsley” z 2016 roku. To zestaw piętnastu chwytliwych folkowych utworów wyśpiewanych przy akompaniamencie ukulele.

Największym przebojem wśród nich stał się „On My Own”, który zyskał już ponad milion odsłon na serwisie YouTube.

Adam Andrzej Ostrowski, znany jako O.S.T.R., niewątpliwie należy do legend polskiego rapu.
Ukończył klasę skrzypiec na Akademii Muzycznej w Łodzi, równolegle rozwijając swoją karierę hip-hopową. Swoje pierwsze kroki w dziedzinie hip-hopu stawiał już w wieku 12 lat, mając lat 20 wypuścił swoje pierwsze demo „Saturator”. Oficjalnie zadebiutował jednak rok później albumem „Masz to jak w banku” (2001).

Już w 2004 otrzymał nominację do Paszportu Polityki. Obecnie ma na swoim koncie 22 wydawnictwa studyjne i koncertowe. Ostatnim z nich jest „Życie po śmierci” – najbardziej osobisty album Ostrowskiego, w którym raper opowiada o swoich zmaganiach z chorobą. Album okazał się ogromnym sukcesem i stał się kanwą pierwszego z cyklu reaktywowanych w Polsce koncertów MTV Unplugged.Akustycznie wykonany materiał wydany został pod tytułem „Autentycznie”. Wiosną O.S.T.R. wyruszył również w trasę koncertową, w trakcie której wykonywał wszystkie utwory z „Życia po śmierci” w wersji bez prądu.

Olsztyn Green Festiwal, jak co roku, odbędzie się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”, przy ul. Kapitańskiej 23 (d. Jeziornej 8) w Olsztynie.

Dojazd na teren festiwalu:

53.777558, 20.451167
53°46’39.2″N 20°27’04.2″E

Pociągiem:

Jeśli masz możliwość, wysiądź na dworcu Olsztyn Zachodni, a następnie przejdź do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej (po przeciwnej stronie torów niż budynek dworca). Odległość do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” jest na tyle nieduża, że warto wybrać się pieszo – ul. Bałtycką wzdłuż Jeziora Długiego, a następnie ulicą Jeziorną do plaży.
W przypadku wysiadki na dworcu Olsztyn Główny skorzystaj z autobusów linii nr 101 lub 107. Jadąc pierwszym z nich należy wysiąść na przystanku „Jeziorna”, jadąc drugim – na przystanku „Plaża miejska”.

Samochodem:

Jadąc od Warszawy najlepiej po wjeździe do Olsztyna skręcić z al. Warszawskiej w ul. Armii Krajowej i dalej ul. Sielską dojechać do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.
Od strony Ostródy do Olsztyna wjeżdża się wspomnianą ul. Sielską. Najlepiej zaparkować przy Zatoce Miłej, bowiem od strony Ostródy nie ma bezpośredniego zjazdu do głównego wejścia na plażę.
Od strony Dobrego Miasta najlepiej jechać al. Wojska Polskiego do ul. Artyleryjskiej, na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej prosto, następnie w prawo w Sielską i w prawo do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.
Od strony Morąga ulicą Bałtycką do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, następnie w prawo do Sielskiej i dalej do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”
Od strony Mrągowa ulicą Lubelską do dworca Olsztyn Główny, następnie ul. Partyzantów do ul. Artyleryjskiej, dalej na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej prosto, w prawo do ul. Sielskiej i w prawo na teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”

Komunikacją miejską:

Od strony ul. Sielskiej do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” dojeżdżają autobusy linii dziennych 107, 113 i 307. Należy wysiąść na przystanku „Plaża miejska”, który jest w okolicach głównego wejścia na teren imprezy.
Od strony ul. Bałtyckiej dojeżdżają autobusy linii dziennych 101, 106, 111, 127. Należy wysiąść na przystanku „Jeziorna” i tą ulicą dojść na teren imprezy.
Na czas trwania Olsztyn Green Festivalu Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie co roku zapewnia dodatkowe połączenia, ułatwiające dojazd i powrót z koncertów. Szczegóły wkrótce.

Dzieci: Muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej.

Osoby niepełnosprawne: Aby ułatwić obejrzenie występów, przygotujemy specjalną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Parking: w sąsiedztwie terenu festiwalu są trzy miejskie parkingi, niestrzeżone.

Psy: Właściciele psów na terenie festiwalu zobowiązani są do założenia psu kagańca oraz smyczy.

Rowery: Zachęcamy do przyjazdu rowerami – można je będzie bezpłatnie zostawić w wyznaczonym miejscu.

Segregacja odpadów: Na terenie festiwalu w oznaczonych miejscach będą pojemniki do segregacji odpadów.

Zdjęcia, filmy na festiwalu:
Na terenie festiwalu można robić zdjęcia, ale tylko amatorskimi aparatami cyfrowymi oraz tradycyjnymi amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video bez specjalnej akredytacji.

Zakazy: Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren festiwalu: alkoholu i środków psychotropowych, narkotyków oraz innych materiałów/sprzętów itp., które mogą spowodować zagrożenie życia, zdrowia bądź utratę, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.

Napoje i jedzenie: Zabronione jest wnoszenie jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, gdzie będzie można kupować jedzenie oraz napoje.

Płatności: Gotówką. Niektórzy sprzedawcy będą mieli własne terminale płatnicze umożliwiające płacenie kartą. Na terenie festiwalu będą dostępne bankomaty.

Depozyt: Na terenie festiwalu nie będzie depozytu.

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • PDF