Reggae Na Piaskach

reggae na piaskach21 lipca (PT) – 11. Konkurs Młodych Talentów: Jemiayka, JMS Band, Myasta, Reggaeside ROCH / Sari Ska Band – laureat 2016,
Piaski Clash II: Krzysztof „Dread” Karcz, Dominik „Miedzianobrody” Rogala, Karol Motyka, Szymon „Simonu” Ryczko, Dominik Sprancel, Damian „YongSoul” Jacyna. Selekcja muzyczna: K-JAH SOUND

22 lipca (SOB) – 17. Reggae na Piaskach Festiwal:
Stephen Newland & Jafia / Eastwest Rockers / Bethel Bethel / The Bartenders/ Strojnowy i inni oraz: warsztaty oryginalnej kuchni jamajskiej, wystawa fotografii z Jamajki, prelekcja i inne

BILETY: TICKETPRO: http://www.ticketpro.pl/jnp/festiwale/434374-festiwal-reggae-na-piaskach.html
KULTURA.PAX.PL: http://kultura.pax.pl/Wydarzenia-6723.html

STEPHEN NEWLAND & JAFIA – światowa premiera solowego albumu „Thunderground”
Wprawdzie premierę pierwszej solowej płyty lidera i wokalisty Rootz Underground Stephen’a Newlanda „Thunderground” zaplanowano dopiero na wrzesień br., to publiczność w Ostrowie Wielkopolskim – jako pierwsza – posłucha tego materiału już 22 lipca. W nagraniu Newlanda wspierali inni wybitni jamajscy artyści: Vaughn Benjamin (Akae Beka/ Midnite), Wayne Armond (Chalice) oraz Junior „One Blood” Reid. Podczas premierowego koncertu w ramach festiwalu Reggae na Piaskach Stephenowi towarzyszyć będzie polski zespół Jafia.

EASTWEST ROCKERS
Na polskiej scenie reggae/dancehall istnieją już ponad 12 lat. Po 4 latach przerwy w działalności powrócili w wielkim stylu. Ich muzyka to dziś wybuchowa mieszanka entuzjazmu i dojrzałości. Koncerty stały się jeszcze bardziej widowiskowe, wzbogacone potężną dawką scenicznej energii. Po 10 latach powracają do Ostrowa Wielkopolskiego. Cieszymy się, że na festiwalu Reggae na Piaskach 2017 zagrają EASTWEST ROCKERS !
STROJNOWY – podróż do „muzyki serc”
STROJNOWY to nowy projekt Piotra „Struny” Strojnowskiego. Współzałożyciel i pierwszy wokalista Daabu, po latach nieobecności w muzyce, powraca do dobrej tradycji polskiego reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz mądre i piękne teksty mają wypełnić niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele się słyszy komentarzy do czasów współczesnych i tak mało śpiewa się o miłości w sposób bardziej wyrafinowany. „Muzyka serc” w najbardziej oryginalnym wydaniu pojawi się na Piaskach!
THE BARTENDERS – w rytmie ska
Gorące rytmy ich muzyki potrafią porwać do tańca każdego. Mają na swoim koncie współpracę z międzynarodowymi gwiazdami ska, z polskimi prekursorkami gatunku – Alibabkami oraz świetnie przyjętą płytę o wiele mówiącym tytule „Poles are movin’!”. Listę wykonawców Festiwalu Reggae na Piaskach 2017 otwierają The Bartenders.
BETHEL – jubileusz na Piaskach
10 lat temu stawiali swoje pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej. Przez cały ten czas wesoła załoga zrobiła ogromne postępy i wciąż je czyni. Pokazują to dwa albumy studyjne, ponad 500 zagranych koncertów w kraju i za granicą oraz występy na największych polskich festiwalach. Na Piaskach wygrali Konkurs Młodych Talentów, a teraz wracają by zaprosić do wspólnego świętowania okrągłego 10. jubileuszu zespołu BETHEL.
PIASKI CLASH II – czekamy na nawijaczy
Po raz drugi odpalamy Piaski Clash – czyli mikrofonowy „pojedynek nawijaczy”. Zawodnicy zmierzą się w improwizowanej melodeklamacji w rytm specjalnie przygotowanych riddimów. Nawiązując do klasycznej jamajskiej formuły soundclash, w piątkową noc mikrofon będzie przechodził z rąk do rąk, a nawijacze będą walczyć o szacunek i hałas od publiczności. Najlepszy „nawijacz” zgarnie nagrody, a o zwycięstwie zadecyduje publiczność.
Zapraszamy do skorzystania z przedsprzedaży karnetów na Festiwal Reggae na Piaskach, 21-22 lipca 2017
Karnety na dwa dni : piątek 21 lipca i sobota 22 lipca
Do 31 maja: 50 zł
1 czerwca – 20 lipca: 60 zł
21 lipca: 70 zł (na dwa dni)
Karnet uprawnia do wstępu na koncerty w piątek 21 lipca i sobotę 22 lipca oraz na wszystkie imprezy dodatkowe.
Bilety na pojedyncze dni (do nabycia na miejscu):
21 lipca: 30 zł – piątek
22 lipca: 50 zł – sobota
Pole namiotowe należy opłacić osobno.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • PDF