Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

RED HOT CHILI PEPPERS /PGE Narodowy – Warszawa

21 czerwca, 2023 @ 19:00 - 23:30

RED HOT CHILI PEPPERS – 2023 GLOBAL TOUR- 21.06.2023 Warszawa, PGE Narodowy

RED HOT CHILI PEPPERS
2023 GLOBAL TOUR
Gość specjalny: IGGY POP i THE MARS VOLTA
21 czerwca 2023 – PGE Narodowy, Warszawa

Red Hot Chili Peppers ogłaszają trasę koncertową w 2023, która wspiera wydane w 2022 roku dwa albumy studyjne Unlimited Love i Return of the Dream Canteen. Obydwa krążki odnotowały #1 na liście Billboard Top Album Sales. Po niedawnej nominacji do nagrody Grammy za najlepszą piosenkę rockową „Black Summer”, zespół postanowił wyruszyć w 23-dniową światową trasę koncertowa, która rozpocznie się w środę 29 marca w BC Place w Vancouver, wybrzmi na stadionach i festiwalach w całej Ameryce Północnej, m.in. w Las Vegas, San Diego, Houston, oraz w Europie, m.in. w Lizbonie, Madrycie czy Wiedniu. Trasa zakończy się w sobotę, 23 lipca na Hampden Park w Glasgow w Wielkiej Brytanii. Gośćmi specjalnymi na wybranych koncertach będą: The Strokes, Iggy Pop, The Roots, The Mars Volta, St. Vincent, City and Colour, Thundercat i King Princess.
Trasa koncertowa Red Hot Chili Peppers w 2023 roku odbędzie się tuż po największej, 40-dniowej trasie koncertowej zespołu, która obejmowała wyprzedane koncerty w takich miastach jak Londyn, Paryż i Los Angeles. Znani artyści, tacy jak A$AP Rocky, Anderson .Paak, Beck, czy HAIM dołączyli do zespołu podczas trasy w 2022 roku. Po zakończeniu tegorocznej, niezwykle udanej trasy po Ameryce Północnej i Europie, Red Hot Chili Peppers kontynuują trasę w styczniu 2023 roku z 8 datami w Nowej Zelandii i Australii, z udziałem Post Malone.
BILETY: LiveNation.pl i redhotchilipeppers.com.

Dzięki temu, że Red Hot Chili Peppers udało się umieścić 2 albumy na szczycie list sprzedaży w tym samym czasie, stają się pierwszym od 17 lat zespołem rockowym, któremu udało się to osiągnąć. Return of the Dream Canteen zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Top Album Sales Chart (podobnie jak jego poprzednik Unlimited Love w kwietniu) i osiągnął #1 w wielu krajach na całym świecie. Oba wydawnictwa zostały wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika i powiernika twórczości, Ricka Rubina.
Red Hot Chili Peppers odebrali niedawno prestiżową nagrodę Global Icon Award i dali popisowy występ na gali MTV VMA. Ich pierwszy singiel „Black Summer” zdobył również nagrodę za Best Rock Video. W tym roku zespół zdobył również nominację do MTV Europe Music Award w kategorii Best Rock i trzy nominacje do American Music Awards w kategoriach „Favorite Rock Artist”, „Favorite Rock Album” za Unlimited Love i „Favorite Rock Single” za „Black Summer”.

BILETY: https://www.livenation.pl/show/1401302/red-hot-chili-peppers-2023-tour/warsaw/2023-06-21/pl?fbclid=IwAR1UqvmHktF8IEacQE8qoC3eNONswH_SFxOyP3GWsoSl2ZbWGn6oeCBMei4

Szczegóły

Data:
21 czerwca, 2023
Godzina:
19:00 - 23:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,