Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wianki nad Wisłą 2023

24 czerwca, 2023 @ 12:00 - 23:30

Wianki nad Wisłą 2023

Powitanie lata na Podzamczu – Wianki nad Wisłą 2023
24 czerwca na warszawskim Podzamczu odbędą się Wianki nad Wisłą. Na warszawiaków czekają całodzienne atrakcje, nawiązujące do tradycji i obrzędów Nocy Kupały.
W programie rodzinny piknik świętojański, rekonstrukcja wioski słowiańskiej i flisackiej, warsztaty wicia wianków, a wieczorem – koncerty. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert „KORA. Przyszłam na świat po to”, będący hołdem dla twórczości legendy polskiej muzyki – Kory Jackowskiej.

Obchody tegorocznych Wianków nad Wisłą rozpoczną się piknikowymi atrakcjami dla całej rodziny. W ostatnią sobotę czerwca odkryjemy tajemnice dawnych Słowian – w zrekonstruowanej wiosce naszych przodków będzie można odwiedzić warsztat tkacki, garncarski i spróbować pradawnej kuchni. Miłośnikom historii do gustu z pewnością przypadnie także osada flisacka.
Ponadto, na terenie imprezy znajdą się różnorodne strefy tematyczne, takie jak Eko Wianki, w której będzie można dowiedzieć się więcej o zrównoważonym stylu życia i ekologii, czy strefa warsztatowa, gdzie będzie można puścić wodze fantazji i upleść kolorowe, pachnące nakrycie głowy. Nie zabraknie również strefy kulinarnej z przysmakami z Mazowsza, by podelektować się lokalnymi smakami i tradycyjnymi potrawami.
Na scenie wystąpią Felivers, Smolasty i Dawid Kwiatkowski.

A zwieńczeniem wydarzenia będzie wyjątkowy, emitowany na żywo na antenie TVN, koncert poświęcony twórczości niezapomnianej legendy polskiej muzyki rozrywkowej, liderce zespołu Manaam – Korze Jackowskiej. Podczas wydarzenia pod hasłem „KORA. Przyszłam na świat po to” swoje interpretacje największych przebojów Artystki zaprezentują: Ralph Kamiński, exMaanam, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni, Muniek Staszczyk, Bovska, Organek, Natalia Przybysz, Ania Karwan, Maciej Musiałowski, Karolina Lizer & Zee Krayski.
Podczas Wianków nad Wisłą zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami – wyposażona w podest dla osób na wózkach inwalidzkich i pętlę indukcyjną
słabo- i niesłyszących.

Zapraszamy do wspólnego świętowania! Wianki nad Wisłą są finansowane ze środków Miasta st. Warszawy
Organizatorzy: Stołeczna Estrada
Partnerzy: Wodociągi Warszawskie, Warszawska Kranówka, Festival Group, Tyskie, TVN Warner Bros. Discovery
Więcej o wydarzeniach organizowanych przez Stołeczną Estradę na: www.estrada.com.pl
oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/StolecznaEstrada

HARMONOGRAM:
od g. 12.00: świętojański piknik rodzinny;
od g. 19.15 koncerty: Felivers, Smolasty, Dawid Kwiatkowski;
od g. 22.00: Koncert „KORA. Przyszłam na świat po to”
Transmisja koncertu „KORA. Przyszłam na świat po to” już w sobotę, 24 czerwca, w TVN o godzinie 22:00.

Organizator

Stołeczna Estrada

Miejsce wydarzenia

Multimedialny Park Fontan
Warszawa, Mazowieckie Poland + Google Map